Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

1. TARAFLAR
 • Bu sözleşme alan adı kaydı, hazır web sitesi, web tasarım, web yazılım ve web hosting hizmetlerinin (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayıcısı olan Kulga Yazılım ve Telekomünikasyon Ltd. Şti. - Vergi Dairesi: Kurtdereli - Vergi No: 5910783077 (MEDYA İNTERNET olarak anılacaktır) ile bu hizmeti satın alan ve medyainternet.com adresindeki Müşteri Paneli’nde bilgileri, siparişleri ve satın aldığı hizmetlerin kayıtlı olduğu müşteri (MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında geçerli olup, aşağıdaki maddelerdeki koşulları kabul edilmiş sayacaktır.
 • Taraflar, iş bu sözleşmede yazılı olan bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.
   
2. SÖZLEŞME KONUSU VE HİZMETİN İÇERİĞİ
 • İş bu sözleşme Müşteri’nin Medya İnternet’ten satın aldığı hizmetlerin kapsamını, içeriğini, şartlarını, ödenecek ücretleri, hizmet sürelerini ve Medya İnternet’in Müşteri’ye sunması gereken hizmetlerin kapsamını, içeriğini, süresini belirleyecektir.
 • Müşteri ile ilgili tüm işlemlerde medyainternet.com adresinden kayıt olunan iletişim bilgileri vasıtasıyla iletişime geçilecektir. Müşteri’nin bu bilgileri hatasız, eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.
 • Müşterinin ilgili kanunlar ve yönetmelikler gereği TC. Kimlik Numarasını girmesi zorunludur. Müşterinin verdiği yanlış bilgi ve beyanlardan Medya İnternet sorumlu tutulamaz.
 • Medya İnternet'in Müşteri’ye sunduğu hizmetler medyainternet.com adresinden ilan olunmuş olup, hizmet içeriği mevcuttur.
   
3. MEDYA İNTERNET'İN SORUMLULUKLARI
 • Medya İnternet, 2. Maddede belirtilen Hizmet içeriğini sözleşme süresince sağlayacağını taahhüt edecektir.
 • Hizmetlere ait ücretlerde değişiklik yapma hakkı Medya İnternet’e aittir. Medya İnternet müşteriyi, hizmetin yenilenmesinden önce fiyatlar ve şartlar konusunda bilgilendirecektir. Sözleşmede belirtilen fiyatlar dışında, (paket limitleri aşılmadığı sürece) Medya İnternet, sözleşme süresince Müşteriden belirlenen ücretin dışında başka bir ücret talep etmeyecektir.
 • Hizmetlerin sorunsuz bir şekilde sunulması için Medya İnternet üzerine düşen görevleri yerine getirecektir. Sitenin bir yıl içerisinde yayında olma garantisi %99 olarak korunmaya çalışılacaktır. Ancak sunucularda meydana gelebilecek donanım arızaları, internet veri merkezinden kaynaklanan ve Medya İnternet ile alakası olmayan genel kesintilerden Medya İnternet hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacaktır.
 • Medya İnternet, hizmet süresi boyunca web hosting hizmetleri kapsamında web sitesinin tümünü ayda 2 kez yedekleyecektir. Yalın web hosting hizmetlerinde tek bir web hosting hesabının (bir adet web sitesinin) yedekleme hizmeti ayrıca ücrete tabi olup, Müşteri Hizmetleri'nden sipariş talebinde bulunularak satın alınmalıdır. Yedekleme hizmeti almayan yalın web hosting müşterileri, sitelerinin tüm yedeklerini cPanel vb. hosting kontrol panellerinden kendileri yedeklemekle sorumludur. Medya İnternet sadece, oluşabilecek bir sunucu donanım arızası nedeniyle sitede oluşacak kayıplar sonrasında, en erken 15 gün önce alınmış felaket yedeklerinden sitenin yayına devamını sağlayacağını taahhüt etmektedir.
 • Medya İnternet, müşterinin hizmetleri kullanması sırasında karşılaştığı teknik sorunlara çözüm üretecektir. Tüm teknik destek talepleri medyainternet.com adresindeki Müşteri Paneli’nde yer alan Destek Talepleri bölümünden iletilecektir. Medya İnternet, maksimum 24 saatte iletilen sorunun çözümünü sağlayacak veya çözülemeyen sorun hakkında müşteriyi bilgilendirecektir. Mail, cep telefonu, sabit telefon veya SMS ile yazılı da olsa iletilen şifahi destek talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
   
4. MÜŞTERİ’NİN SORUMLULUKLARI
 • Müşteri, sipariş vererek satın aldığı hizmetlere ait ücret/ücretleri ödemekle yükümlüdür. Ödeme yapılmaksızın hizmetler başlatılmayacak, başlatılan hizmetler varsa Medya İnternet bu hizmetleri sonlandırma hakkına sahip olacaktır.
 • Web sitesine yüklenen her türlü yazılı ve görsel içerik, materyal, dosya ve dökümanın sorumluluğu tamamen Müşteriye aittir. Medya İnternet, hiçbir şekilde içerikleri kontrol etmez, ciro etmez, onay vermez. Müşteri, web sitesinde yayınladığı tüm içeriklerden kendisinin sorumlu olduğunu, söz konusu içeriklerin Türkiye Cumhuriyeti ve kabul edilmiş uluslararası yasa, yönetmelik ve kanunlara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı beyan, kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri web sitesinde hiçbir şekilde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, telif hakları ile ilgili yönetmelik ve kanunlara aykırı içerik barındıramaz. Adult, warez, genel ahlaka aykırı, kişilik haklarına aykırı, saldırgan tutum sergileyemez. Bu durumlarda Müşteri, Medya İnternet’in ödeme iadesi yapmaksızın hizmetleri sonlandırma hakkına sahip olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri, kendisine sunulan hiçbir hizmeti Medya İnternet sistemlerine, yazılımlarına, sunucularına zarar vermek amacıyla illegal şekilde kullanamaz. Böyle bir kullanımın tespiti durumunda Medya İnternet, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir ve Müşteri bu durumda ücret iadesi talep edemez.
 • Yalın web hosting hizmetlerinde yedekleme işlemleri tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Yalın hosting hizmeti alan müşteri, web sitesinin veritabanı ve dosya yedeklerini almakla yükümlüdür. Medya İnternet, yalın web hosting hizmetlerinde sadece donanımsal sorunlar karşısında felaket yedekleri almaktadır ve bu yedekler imaj olarak sadece yalın hosting hizmeti verilen sunucularda meydana gelebilecek donanımsal arızalarda imajdan geri yüklenebilmektedir. Tek bir yalın web hosting hesabı için yedeklerden geri dönüş mümkün değildir. Yalın web hosting müşterisi, -özel yedekleme hizmeti alan müşteriler hariç- sitesinde oluşabilecek sorunlar sonrasında, yedeğini almamışsa hiçbir surette Medya İnternet'i sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder.
 • Yalın web hosting hizmeti dışında kalan hazır web sitesi, web yazılım, web tasarım hizmetlerinin hiçbirinde, müşteriye hiçbir şekilde Hosting Paneli (cPanel vb.) erişim bilgileri, FTP erişim bilgileri ve yazılımı oluşturan dosyaların paylaşım hakkı verilmez. Müşteri web sitesini sadece Medya İnternet tarafından geliştirilen miPanel İçerik Yönetim Sistemi ile günceller ve yönetebilir. Medya İnternet’in sunduğu tüm web yazılım ve tasarım dosyaları ile web sitesi temalarının bütün hakları tamamen Medya İnternet’e aittir. Müşteri, herhangi bir yazılım, hazır site, site yönetim paneli hizmetini almakla, bunlarda hak sahibi olmuş sayılmaz ve yazılım, tasarım ve tema dosyalarını talep edemez veya temaları başka yazılımlar üzerinde çalıştırmak suretiyle hak iddiasında bulunamaz.
 • Müşteri web hosting hizmetinde kendisine sunulan LİMİTLERLE BELİRLENMİŞ veya LİMİTSİZ, SINIRSIZ diye tabir edilen hizmetleri depolama, dosya paylaşımı, yedekleme vb. şekildeki işlemler için kullanamaz. LİMİTSİZ tabiri ile kastedilen, müşteriye herhangi bir limit koyarak hizmetleri kısıtlamamaktan ibarettir. Her sunucunun belli bir donanım kaynağı vardır ve bu kaynakların müşteri tarafından aşırı şekilde kullanımı tespit edilirse, Medya İnternet müşteriyi bu konuda uyarır ve web hosting kaynaklarını ücreti önceden iletilmek ve müşterinin kabulü koşuluyla müşteriden ek hizmet satın almasını isteyebilir.
 • Sitenin tüm sayfalarının altında yer alan “Haber Sistemi: Medya İnternet” ve benzeri imzası ve linki, hiçbir surette siteden kaldırılamaz. Medya İnternet imzasının kaldırılması, yıllık 100 TL ücrete tabidir.
 • Müşteri, hizmet süresinin dolmasına bir gün kalana kadar sonraki yıl için ödenmesi gereken ücreti ödemekle yükümlüdür. Medya İnternet, müşteriyi ödeme tarihi ve tutarı konusunda, süre bitiminden önce sipariş oluşturarak haberdar eder. Müşteri aksini beyan etmediği sürece hizmet bir yıl süreyle yeniden uzatılır. Sonraki yıl için müşteriden haber alınamaması, ödemenin yapılmaması gibi durumlarda Medya İnternet, müşterinin hizmetlerini sonlandırma, askıya alma veya tamamen silme hakkına sahiptir.
   
5. SÜRE
 • İş bu sözleşme sipariş ve sonrasında ödeme işleminin tamamlanması ile birlikte başlar.
 • Her hizmetin sonlanma tarihi, hizmetin aylık, 3 aylık veya yıllık şeklindeki satın alma periyodlarına göre medyainternet.com Müşteri Panelindeki Hizmetlerim bölümünde yer almaktadır.
 • Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)
   
6. ÜCRET
 • İş bu sözleşmeden belirtilen hizmetler için ödenecek ücretler medyainternet.com Müşteri Paneli’ndeki Faturalarım bölümünde belirtilen fiyatlardır. Medya İnternet hizmetleri ile ilgili fiyatları, medyainternet.com web sitesinde güncel olarak ilan eder.
 • Medya İnternet, önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Fiyatlar ve tarifeler üzerindeki değişiklik Medya İnternet’in medyainternet.com adresinden duyurulur. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Ücret, kesin sipariş tarihinden 1 iş günü sonra kredi kartı ile veya Medya İnternet’in belirttiği banka hesap numaralarından birine havale/EFT ile ödenir.
   
7. ASKIYA ALINMA
 • Ödeme konusunda problem yaşanması veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Medya İnternet, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
 • Bu durumun devamı süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir. Müşteri bu askıya alınmadan doğabilecek zararlar konusunda Medya İnternet’ten hiçbir hak talebinde bulunamaz.
   
8. FESİH / HİZMET İPTALİ / GERİ ÖDEME
 • Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da iş bu sözleşmede veya Müşteri Paneli kaydında beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Medya İnternet hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.
 • Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
 • Medya İnternet, kullanılan ürün ve hizmetin içeriği ve kapsamından bağımsız olarak, herhangi bir şart ileri sürmeden hizmeti ve/veya tüm hizmetlerini sonlandırma kararı alabilir. Hizmetin tamamen iptali durumda kullanıcıya hizmet ve ürün için kullanmadığı süre kadar kalan bakiyesi iade edilir. Müşteri iade işlemini kabul etmemesi veya ilgili bildirimlere cevap vermemesi durumunda ilgili bakiye hesabına artı bakiye olarak yansıtılır.Hizmetin bir başka hizmet sağlayıcıya devredilmesi durumunda, Medya İnternet sunulan hizmetin devamını devir ile sağlayacağı için herhangi bir ücret iadesi yapmaz ve hizmet devralınan yeni hizmet sağlayıcıda sürdürülür. Devir işlemleri nedeniyle müşteri, sözleşmedeki sorumluluklar yerine getirildiği sürece Medya İnternet'ten herhangi bir ücret iadesi talep etmeyeceğini kabul eder.
 • Müşteri hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
 • Herhangi bir çalışanımıza hakarette bulunmak, kaba davranışlar sergilemek, suçlayıcı ve kırıcı üslup kullanmak, ısrarcı bir tavırla tartışmaya çalışarak, çalışanlarımızı meşgul etmek/oyalamak, müşteri hesabının ve/veya alınan hizmetin/hizmetlerin askıya alınmasına/sonlandırılmasına sebebiyet verecektir. Böyle bir durumda, herhangi bir ücret iadesi yapılmaksızın müşterinin üyeliği sonlandırılacak ve sözleşme feshedilecektir.
 • Medya İnternet'in sunduğu yazılım hizmeti, 'tüm haklarıyla satış hizmeti' değil, 'yazılımların, tasarımların ve temaların kullanım haklarına, hosting hizmetini Medya İnternet'ten aldığı sürece sahip olmak' hizmetinden ibarettir. Müşterinin, sözleşmenin sona erme süresinden önce, sahibi olduğu alan adının Name Server adreslerini başka bir sunucuya yönlendirmesi ve mevcut kullanılan hosting hizmetinin kullanılmaması durumlarında, Medya İnternet, lisans kullanımı ve hosting hizmetleri ile ilgili iş bu sözleşmeyi tek taraflı sonlandırma hakkına sahip olur. Müşteri, bu durumda hiçbir şekilde hak talebinde bulunamaz. Yine bu durumda müşteri, kullanılmayan günlerin ücret iadesi talebinde ya da yazılım yedeği (Haber, köşe yazısı vb. içerik ve görsel yedekleri hariç) talebinde bulunamaz.
 • Müşteri, sözleşmenin sona erme süresinden önce, ödemesini yapmış olduğu hizmeti iptal etmesi durumunda, kullanmadığı günler için herhangi bir ücret iadesi talebinde bulunamaz. Şayet Medya İnternet'in sözleşmede bulunan sorumluluklarını yerine getirmemesi/getirememesi durumunda, müşteri sözleşme iptali ve ücret iadesi talebinde bulunursa; bu durumda iade tutarı, müşterinin ödediği ücretten, hizmeti kullandığı günlerin tutarı hesaplanarak düşülür ve geri kalan ödeme, iptal talep tarihinden itibaren 15 gün içinde müşterinin banka hesabına iade edilir. Ancak bu durumdaki sözleşme iptallerinde, müşteriye aldığı hizmet üzerinden sağlanan indirimler varsa ve ücretsiz alan adı kaydı yapılmışsa, yapılan indirim tutarı ile alan adı kayıt ücreti, iade edilecek tutardan düşülerek iade tutarı yeniden hesaplanır.
   
9. İLETİŞİM VE ADRES BİLGİLERİ
 • Müşteri Adresi: Müşterinin adres ve iletişim bilgileri, medyainternet.com Müşteri Panelinde, müşterinin girdiği bilgilerdir. Müşteri bu bilgilerin doğru olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
   
 • Medya İnternet Adresi: Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Çağış Mah. Çağış BM Sk. No: 340/16 Ofis: 32 10463 Bigadiç / BALIKESİR
   
 • Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa medyainternet.com adresindeki Müşteri İletişim Bilgileri bölümünde güncellenmedikçe veya yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
 • Medya İnternet, sözleşme süresi içinde müşteriye tahsis ettiği elektronik posta adresine ve GSM telefon numarasına mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri iş bu sözleşme gereği medyainternet.com Müşteri Paneline kayıt yaptırdığı an itibariyle, Medya İnternet’in müşteri eposta adresine ve GSM telefon numarasına her türlü mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebileceğini de kabul, beyan ve taahhüt eder.
   
10. ÜCRETİN ÖDENMESİNDE TEMERRÜDE DÜŞÜLMESİ
 • Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Ancak bu durumda Medya İnternet herhangi bir faiz talebinde bulunmaz.
 •  Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Medya İnternet’in dava ya da icra takibi açması halinde de bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
 •  Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Medya İnternet’in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
   
11. YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ
 • İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma, siparişin internet ortamında Medya İnternet’e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Medya İnternet gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Sözleşmelerde yapılacak değişiklik ve güncellemeler Medya İnternet’in medyainternet.com adresindeki “Sözleşmeler” menüsü altındaki sayfalarda yayınlanır. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
 • İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Balıkesir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Son Düzenleme: 04.06.2023